KIA Niro

Kia Niro - hybridný crossover

Crossover.Hybrid.

Zoznámte sa s hybridným crossoverom, ktorý mení pravidlá hry

Prichádza najprekvapivejší a najneobvyklejší crossover značky Kia všetkých čias. Predstavujeme vám nový hybridný crossover Kia Niro. Moderný crossover so špičkovou kvalitou: kompaktný exteriér, priestranný a elegantný interiér, harmonicky zosúladený s najlepšími vlastnosťami pravého hybridu, mimoriadne úsporný motor s nízkou spotrebou paliva a nízkymi emisiami.

Príťažlivá predná časť

Letmý pohľad na športový predný spojler pripomenie progresívny dizajn hybridného crossoveru. Nápadné vertikálne vzduchové clony vyzerajú športovo – a zdokonaľujú aerodynamické vlastnosti. Charakteristické strieborné ozdobné prvky ladia s atletickou siluetou vozidla. Strešné nosiče, vysoká bočná línia a 18“ disky z ľahkých zliatin dopĺňajú zostavu. A bixenónové svetlomety osvetľujú cestu vo veľkom štýle.

Moderná kabína
Z miesta vodiča vo svojom zornom poli – ovládacie prvky aj displeje. Nájdete tu všetky potrebné informácie o hybridnom systéme, navigácii a informačno-zábavnom systéme. Žiadny neporiadok ani rozptyľovanie.

Priestranný interiér
Nový model Kia Niro je múdro skonštruovaný a na hybrid aj nezvyčajne priestranný. Prináša dostatok priestoru, aby ste sa cítili ako doma. Komfortne a štýlovo. Od kožených sedadiel s integrovaným pamätovým systémem až po vyhrievané predné a zadné sedadlá a vetrané predné sedadlá. Bez námahy si nastavte sedadlo vodiča do zadnej polohy pri jazde. Pri príjazde sa budete cítiť odpočinutý.

Pozoruhodná časť
Nechajte sa prekvapiť atraktívnou zadnou časťou nového modelu Kia Niro. Nájdete ultra moderné kombinované LED svetlá v tvare C, charakteristické strieborné ozdobné prvky a výrazné krivky. Aerodynamické rohové detaily zvýrazňujú obe strany okien. Riadenie prietoku vzduchu je hračkou vďaka zadnému difúzoru.

Dve srdcia pod kapotou

Preskúmajte hybridnú technológiu
Nový model Kia Niro je oveľa viac než len auto. Počnúc nízkymi emisiami a spotrebou paliva až po jednoduchú údržbu a 7-ročnú záruku, aj na akumulátor. Univerzálny pre akékoľvek potreby, agilný pre zaručenú zábavu. Zistite, prečo je jednotkou.

Paralelný hybridný systém
Nová Kia Niro prepína medzi pohonom na benzín a elektrickú energiu, prípadne používa kombináciu oboch. Rekuperačný brzdový systém premieňa kinetickú energiu na elektrickú a dobíja akumulátor. Môže sa pochváliť celkovým výkonom 141koní – a čisto elektrický pohon umožnuje dosiahnuť rýchlosť 120km/h.

Úspornosť hybridnej jazdy
Skvelá palivová účinnosť je len ďalší spôsob, akým tento crossover prekonáva hranice – bez ohľadu na dopravnú situáciu. Zistite, ako sa plynulo prispôsobuje trase. A ponúka výnimočné pohodlie pri jazde.

Kia Niro - Crossover.Hybrid.
Kia Niro - Hybrid. Crossover.
Kia Niro - Hybrid. Crossover.

Hybridná podstata
Otvorte dvere a posaďte sa do nového modelu Kia Niro. Sedíte vo výkonnom crossoveri, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, spoľahlivý, vybavený množstvom technológií a ktorý vám prinesie radosť z jazdy. Crossover s hybridným charakterom. To neznie zle, však?

Hybridná karoséria

Kia Niro - Hybrid. Crossover.

Vzrušenie na prvý pohľad. Nová Kia Niro rýchlo priťahuje svojimi ostrými, modernými a aerodynamickými líniami. V prednej časti modelu Niro sa nachádza mriežka chladiča s charakteristickými tvarmi značky Kia a vzrušujúce bi-xenónové svetlomety, vďaka ktorým sa aj tá najtemnejšia noc ľahko premení na deň.

Cítite vzrušenie? Nazrite dovnútra prvotriedneho, priestranného interiéru s lesklými detailmi, celokoženými sedadlami a objemným batožinovým priestorom. Skvelé? Samozrejme!

Hybridná karma
Ak máte tú správnu myšlienku, dokážete vykonať veľké veci. Toto je presne prípad nového modelu Kia Niro, ktorý kombinuje siluetu crossoveru s nízkymi emisiami. Do kategórie kompaktných crossoverov prináša špičkovú spotrebu paliva spolu s jedinečným pôžitkom z jazdy: uvoľňujúca a zároveň povzbudzujúca.

Zažite športový charakter
Ak si chcete vychutnať športovú jazdu v novom modeli Kia Niro, posuňte radiacu páku smerom k sebe a aktivujte športový režim. Dosiahnite ďalšiu úroveň pri jazde s manuálnym radením prostredníctvom 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky (DCT). Viac, ako by ste očakávali od hybridného crossoveru!

Kia Niro - Hybrid.Crossover.
Kia Niro - Hybrid.Crossover.
Kia Niro

6-stupňová dvojspojková prevodovka
Užiťe si rýchle a hladké radenie a nízku spotrebu paliva vďaka 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovke (DCT) s veľmi rýchlou odozvou. Nepremárnite spoju šancu rozlúčiť sa nárazmi pri radení a privítajte to najlepšie zo sveta manuálnej a automatickej prevodovky.

Dostatok priestoru

Relax vo vnútri
Situácia vo vnútri nového modelu Kia Niro má ďaleko od stiesnenosti. Vy a dáš spolujazdec si môže užívať najlepšie parametre priestoru na nohy a hlavu v tejto triede. Po usadení za volant si ľahko nastavíte elektricky ovládané sedadlo vodiča nastaviteľné v 8 smeroch do dokonalej polohy. Dokonca aj vaši najvyšší priatelia sa môžu usadiť dozadu a vďaka dostatku priestoru na zadných sedadlách sa budú cítiť ako doma.
 
Objem batožinového priestoru
Ak je pre vás podstatný priestor, v novom modeli Kia Niro máte veľa možností. Akumulátor je elegantne uložený pod zadnými sedadlami, takže v batožinovom priestore je k dispozícii 427l. Aby bolo možné využiť maximálny objem a flexibilitu priestoru, operadlá zadných sedadiel sa dajú sklápať v pomere 60 : 40, prípadne úplne sklopiť, čím vznikne batožinový priestor s objemom 1425l.
 
Dostatok priestoru pre všetkých
Sami sa pozrite, aký je nový model Kia Niro priestranný a všestranný. Má poriadny batožinový priestor, ktorý ponúka flexibilné a všestranné možnosti využitia. A nezabudnite na priestranné zadné sedadlá. Vďaka množstvu priestoru je nastupovanie a vystupovanie naozaj jednoduché pre každého.

Technológie - DRIVE WISE

Informácie o DRIVE WISE
Preskúmajte DRIVE WISE, budúcnosť pohonných a asistenčných technológii Kia1. Tieto inovácie, navrhnuté s cieľom zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky, sledujú možné nebezpečenstvo. A každé toto bremeno už neleží na vašich pleciach, môžete sa sústrediť na radosť z jazdy.

Systém LANE ASSIST
Systém LKAS sa aktivuje v prípade, ak s novým modelom Kia Niro začnete vychádzať z jazdného pruhu bez zapnutia smerových svetiel. Pomocou dopredu nasmerovanej kamery zaznamenáva hranice jazdného pruhu a automaticky pomáha s riadením. Pomôže vám zostať v strede jazdného pruhu.

 Systém monitorovania mŕtveho uhla a systém upozornenia na križujúce vozidlá
„Odkiaľ sa tu vzal ten nákladiak?“ Počas jazdy v novom modeli Kia Niro môžete takéto myšlienky zahodiť za hlavu. Systém monitorovania mŕtveho uhla vás upozorní na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle. Všeobecne nebezpečný mŕtvy uhol môže prekvapiť aj toho najobozretnejšieho a najskúsenejšieho vodiča. Systém BSD vás upozorní, ak iné vozidlá jazdia v oblasti, do ktorej nevidíte.A pri vychádzaní z parkovacieho miesta sa môžete spoľahnúť na systém upozornenia na križujúce vozidlá. Všetci tak zostanú v bezpečí a zdraví.1

Systém autonómneho brzdenia
Ak sa objaví riziko nehody, systém AEB vás upozorní a automaticky zabrzdí s cieľom zabrániť nehode alebo zmierniť jej následky. Dokáže zaznamenať aj chodcov v dráhe vozidla.1,2

Inteligentný tempomat(SCC)
Tempomat SCC v novom modeli Kia Niro automaticky upravuje rýchlosť jazdy a udržiava dostatočný a bezpečný odstup od vozidla vpredu.1 Pomocník pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu.

Pasívna bezpečnosť
Súčasťou štandardnej výbavy modelu Kia Niro je 7 airbagov, vrátane kolenného airbagu pre vodiča. Neobyčajne tuhá karoséria je vyrobené z pokročilej vysokopevnej ocele (AHSS) a lepšie chráni vás a ostatných cestujúcich – a obmedzí sa aj poškodenie vozidla v prípade nehody.

Aktívna bezpečnosť
Asistent rozjazdu do kopca (HAC) jemne aktivuje brzdy, čím zabráni cúvnutiu stojaceho vozidla dozadu na kopci. Parkovací asistent (PAS) vám pomôže pri manévrovaní do úzkych parkovacích miest. Elektrický stabilizačný systém (ESC) vyžaduje brzdnú silu.

Neustále v kontakte so svetom

Navigačný systém s 8“ displejom a špičkový zvukový systém JBL®
Ľahko čitateľný, s jednoduchou obsluhou. Vyhľadajte trasy, skratky a ďalšie informácie na 8-palcovom farebnom dotykovým displeji. Vďaka 7 rokom aktualizácii máp bude systém každý rok aktuálny. Pomocou displeja sa ovláda aj prémiový zvukový systém JBL s 8 reproduktormi a s technológiou Clari Fi.3 To znie skvele, však?

Pripojené služby Kia
S pripojenými službami Kia už nikdy nič nezmeškáte. Zabezpečuje ich spoločnosť TomTom a ich súčasťou je aj funkcia AndroidAutoTM a Apple CarPlayTM.5,6 Budete mať aktuálne informácie o počasí, doprave a obmedzení rýchlosti.7 V reálnom čase! (Na aktiváciu služby sa vyžaduje smartfón s dátovým paušálom.)

Bezdrôtová nabíjačka telefónov
Máte takmer vybitú batériu? Znechucuje vás neporiadok z káblov? Nová Kia Niro má vo výbave bezdrôtovú nabíjačku. Nerobte si starosti. Svoj smartfón priložte na podložku na stredovej konzole. Začne sa nabíjať. Bez káblov- bez pripojenia! 4

Bezdrôtový systém na nabíjanie mobilného telefónu
Znechucuje vás neporiadok z káblov? Nová Kia Niro má vo výbave bezdrôtovú nabíjačku. Jednoducho na ňu položte telefón, ktorý sa začne okamžite nabíjať bez potreby pripojenia káblov.

VOZIDLÁ V AKCII
VOZDILÁ K ODBERU

Akciové vozidlá
Vozidlá KIA k odberu

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Technológie Drive Wise
Technológie Drive Wise sú asistenčné systémy a nezbavujú vodiča zodpovednosti za neustále bezpečné vedenie vozidla. Vodič musí prispôsobiť jazdu svojim vodičským schopnostiam, pričom musí dodržiavať predpisy a zohľadňovať celkovú dopravnú situáciu na ceste. Technológie Drive Wise nie sú určené na autonómne riadenie vozidla. Podrobnejšie informácie nájdete v príručke majiteľa. 
(2) Systém autonómneho núdzového brzdenia
Systém autonómneho núdzového brzdenia (AEBS) je asistenčný systém a nezbavuje vodiča zodpovednosti za neustále bezpečné vedenie vozidla. Vodič musí prispôsobiť jazdu svojim vodičským schopnostiam, pričom musí dodržiavať predpisy a zohľadňovať celkovú dopravnú situáciu na ceste. Systém AEB nie je určený na autonómne riadenie vozidla. Podrobnejšie informácie nájdete v príručke majiteľa.
(3) Technológia Clari Fi™
Zvukový systém JBL® sa dodáva s technológiou Clari Fi™. Pri kompresii súborov do formátu MP3 dochádza k strate digitálnych informácií. Technológia Clari Fi™ pomáha opraviť stratené vysoké/nízke hudobné tóny a zlepšuje úroveň kvality hudby.
(4) Systém bezdrôtového nabíjania telefónov
Systém bezdrôtového nabíjania je kompatibilný s telefónmi s technológiou Qi alebo adaptérom.
(5) Pripojené služby Kia od spoločnosti TomTom
Služby sú bezplatné počas 7 rokov po prvom pripojení navigácie do mobilnej siete.
(6) Android Auto™ a Apple CarPlay™
Kia Niro bude patriť aj medzi prvé modely Kia s funkciou Android Auto™, ktorá je navrhnutá pre prácu s telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 5.0 (Lollipop) alebo novšej. Apple CarPlay™ bude k dispozícii koncom roka 2016 pre modely iPhone 5 alebo novšie. Oba systémy disponujú hlasovým ovládaním a umožňujú vodičovi neustále sledovať cestu s rukami na volante.
(7) Služba informovania o rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom
Väčšina vlád a miestnych orgánov sa zhodla na tom, že vďaka službe informovania o rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom sa jazdí bezpečnejšie. V spoločnosti Kia dodržiavame miestne predpisy a v prípade potreby prispôsobujeme svoje postupy.