KIA Optima Sportswagon

Krásna z každého uhla pohľadu

Nová Kia Optima SW GT-Line

Privítajte úplne novú Kia Optima Sportswagon

Nová Kia Optima SW kombi GT-Line

Má výrazný vonkajší vzhľad a inteligentnú osobnosť vo vnútri, ktorá prináša množstvo inovačných technológií a prvotriednu všestrannosť. Pripravte sa na to, že budete jazdiť štýlovejšie, priestrannejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie.

Jednoducho povedané, pripravte sa na to, že to budete robiť vkusnejšie.

Moderná, pohodlná, plná inovácií
Maximálne potešenie je základom kultivovanej kabíny – s pevným dôrazom na jednoduchý a moderný štýl, viac priestoru na to, aby ste sa mohli natiahnuť, a vyššiu mieru komfortu v celom interiéri. Presne ako kabína orientovaná na vodiča, v ktorej máte všetky dôležité funkcie na dosah ruky.

Nová Kia Optima SW interier

Všestrannosť vytvorená pre vás

Flexibilný. Prispôsobivý. Priestranný.

Vždy si môžete byť istí, že priestor a všestrannosť sú na vašej strane – nech nakladáte čokoľvek. Ako to, že sme si tým takí istí? Tak po prvé, máte k dispozícii 552 litrov batožinového priestoru, po druhé flexibilitu sedadiel, ktoré stlačením jediného tlačidla sklopíte do roviny, a napokon šikovné úložné riešenia, ktoré vám poskytnú všetok priestor, aký dokážeme ponúknuť. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť a rozdeliť v rôznych konfiguráciách, vďaka sklápacím sedadlám delenými v pomere 40:20:40.

Nová Kia Optima SW kombi GT-Line -veľý kufor

Inteligentné elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru

Naložte si náklad s ľahkosťou – nepotrebujete k tomu ani ruky. Zadné dvere batožinového priestoru sa automaticky otvoria, keď v blízkosti zaregistrujú váš diaľkový ovládač s inteligentným kľúčom – takže môžete vsunúť nákup alebo ťažké predmety do kufra bez toho, aby ste si museli robiť ťažkú hlavu s hľadaním kľúčov.

Vzduchom vetrané predné sedadlá
Prečo by ste mali iba sedieť, keď môžete zároveň aj relaxovať? Naša technológia vetrania sedadiel dodáva riadeniu vozidla svieži nový rozmer. Cirkuluje vzduch cez celé sedadlo, takže od chvíle, ako si sadnete, sa budete cítiť sviežo a pohodlne. A uvedomíte si, že sa chcete viezť domov veľmi dlho.
Kia Optima - odvetrávané sedadlá

Skvelá, pohodlná a plná noviniek

Náš cieľ bol jednoduchý. Vniesť do vašej každodennej jazdy viac vkusu, a to v každom jednom prvku a funkcii. Máte k nim intuitívnejší, interaktívnejší a pôsobivejší prístup – pre vaše potešenie a maximálny pocit pohody.

Informačno-zábavný systém spolu so systémami Android Auto™ a Apple CarPlay™
Vždy sa snažte ísť tou najrýchlejšou cestou. Vyhľadajte si trasu. Sledujte najnovšie dopravné správy. Odoberajte upozornenia na najbližšie rýchlostné kamery(2). Objavujte nové miesta. Pozrite si počasie. Počúvajte hudbu. Vďaka službe Kia Connected Services od spoločnosti TomTom Live Services(3). A ešte oveľa viac! Ruky máte pritom po celý čas na volante a oči upreté na cestu, a to vďaka najnovšej technológii rozpoznávania hlasu, ktorú prináša systém Android Auto™ a Apple CarPlay™(4). Tomu sa povie Pohodlná jazda s veľkým P.
Exkluzívny audiosystém
Aj hudba vám môže otvárať dvere do sveta. Voliteľný vysokovýkonný audiosystém Harman/Kardon™ = osem reproduktorov, externý zosilňovač a technológia obnovy komprimovaného zvuku Clari-Fi™(5)
Nová Kia Optima SW kombi GT-Line - audio
Systém monitorovania okolia vozidla v rozsahu 360°
Len si predstavte, aké užitočné by bolo mať virtuálny letecký pohľad v rozsahu 360° pri manévrovaní do nepríjemne stiesnených parkovacích priestorov. Tak teraz si už môžete prestať predstavovať a začať parkovať bez námahy za výdatnej pomoci ďalšieho oka, ktoré zhora sleduje obrubník a ďalšie prípadné prekážky.
Nová Kia Optima SW kombi GT-Line - kamera
Bezdrôtová nabíjačka telefónov
Položte svoj smartfón na bezdrôtovú nabíjaciu stanicu a nechajte ho počas jazdy nabíjať. Máte tak v batožine o jednu vec menej: nabíjačku. A zároveň o ďalšiu starosť menej: že sa vám v telefóne vybije batéria.(1)
Nová Kia Optima - bezdrôtové nabíjanie
TECHNOLÓGIA KIA DRIVE WISE

Hľadáte nové vyspelé technológie?
Už nemusíte hľadať.

Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu

Niekedy sa stane, že si ani nevšimnete, že ste sa vychýlili zo svojho jazdného pruhu. Ak sa tak náhodou stane, systém vás na to upozorní, a dokonca vás nasmeruje späť – presne tam, kde máte byť.

Pokročilý inteligentný tempomat

Tento systém nepretržite kontroluje vašu vzdialenosť od vozidla pred vami. Ak vozidlo pred vami v ktorejkoľvek chvíli spomalí, pokročilý inteligentný tempomat automaticky spomalí, ba dokonca až zastaví vašu Kiu, aby zachoval medzi oboma vozidlami potrebný odstup. Istota bezpečnej vzdialenosti za každých okolností. byť.

Autonómny systém núdzového brzdenia

Bezpečnosť v číslach. Čím viac „očí“ sleduje cestu pred vozidlom, tým lepšie. Ak systém zaznamená, že nereagujete na blížiace sa nebezpečenstvo ani na jeho výstražné upozornenia, automaticky použije brzdy, začne spomaľovať vašu Kiu až do zastavenia, čím jej zabráni dosiahnuť bod ohrozenia, alebo aspoň zmierni dôsledky nevyhnutného nárazu(7)

Systém detekcie objektov v mŕtvom uhle

Keďže nemáme oči na chrbte, niekedy nie je možné všimnúť si všetky potenciálne nebezpečenstvá číhajúce na ceste. Najmä tie, ktoré sa doslova vynoria odnikiaľ. A práve tu sa dostáva k slovu systém detekcie objektov v mŕtvom uhle: upozorní vás na vozidlá, ktoré vstupujú do vášho mŕtveho uhla, aby ste nezostali nepríjemné zaskočení.

VOZIDLÁ V AKCII
VOZIDLÁ K ODBERU

Akciové vozidlá
Vozidlá KIA k odberu

PRÁVNE OZNÁMENIE

(1) Bezdrôtová nabíjačka telefónov
Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s telefónmi s technológiou Qi alebo adaptérom.

(2) Služba informovania o rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom
Väčšina vládnych predstaviteľov a miestnych orgánov sa zhoduje na tom, že služba informovania o rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom prispieva k bezpečnejšej jazde. V spoločnosti Kia dodržiavame miestne právne predpisy a v prípade potreby im prispôsobíme naše postupy.

(3) Služby TomTom Live
Služby sa poskytujú bezplatne počas 7 rokov od prvého pripojenia navigácie k mobilnej sieti.

(4) Systémy Android Auto™ a Apple CarPlay™
Kia Optima Sportswagon bude navyše patriť k prvým modelom značky Kia so systémom Android Auto™, ktorý je určený na prácu s telefónmi s operačným systémom Android verzie 5.0 (Lollipop) a vyššej. Systém Apple CarPlay™ bude dostupný v modeloch Kia Optima Sportswagon do konca roku 2016 pre mobilné telefóny iPhone 5 alebo novšie modely. Oba systémy obsahujú funkciu hlasového ovládania a umožňujú vodičovi mať za každých okolností ruky na volante a oči upreté na cestu pred sebou.

(5) Technológia obnovy komprimovaného zvuku Clari-Fi™
Exkluzívny audiosystém je vybavený technológiou Clari-Fi™. Pri komprimácii hudobných súborov do formátu MP3 sa strácajú digitálne informácie. Technológia Clari-Fi™ pomáha obnoviť stratené vysoké/nízke tóny, a zvyšuje tak úroveň kvality prehrávanej hudby.

(6) Technológie Drive Wise
Technológie Drive Wise sú asistenčné systémy a nezbavujú vodiča zodpovednosti bezpečne ovládať vozidlo. Vodič musí neustále prispôsobovať spôsob jazdy svojím osobným jazdným schopnostiam, platným právnym požiadavkám, ako aj celkovému stavu vozovky a aktuálnej dopravnej situácii. Technológie Drive Wise nie sú určené na autonómne riadenie vozidla. Bližšie informácie nájdete v používateľskej príručke.

(7) Autonómny systém núdzového brzdenia
Autonómny systém núdzového brzdenia (AEBS) je asistenčný systém a nezbavuje vodiča zodpovednosti bezpečne ovládať vozidlo. Vodič musí neustále prispôsobovať spôsob jazdy svojím osobným jazdným schopnostiam, platným právnym požiadavkám, ako aj celkovému stavu vozovky a aktuálnej dopravnej situácii. Systém AEBS nie je určený na autonómne riadenie vozidla. Bližšie informácie nájdete v používateľskej príručke.

(8) Záruka na nové vozidlo Kia v rozsahu 7 rokov/150 000 km
Platí vo všetkých členských štátoch EÚ (vrátane Nórska, Švajčiarska, Islandu a Gibraltáru) a podlieha miestnym zákonom a podmienkam.

(9) 7-ročná aktualizácia máp
V rámci nášho rozsiahleho prísľubu kvality má každé nové vozidlo značky Kia, ktoré je z výroby vybavené navigačným zariadením LG, nárok na šesť bezplatných ročných aktualizácií máp. Ide o jedinečnú ponuku, ktorá zaručuje, že váš navigačný systém bude vždy aktuálny.
Tento program sa vzťahuje iba na nové vozidlá značky Kia zakúpené po 28. februári 2013, ktoré sú z výroby vybavené navigačným zariadením LG. V servise vám môžu účtovať poplatok za čas potrebný na vykonanie aktualizácie. Program sedemročnej aktualizácie máp poskytuje šesť aktualizácií máp, pričom nové vozidlá Kia sa dodávajú s najnovšími dostupnými mapami už z výroby. Tento program neovplyvňuje záruku na navigačný systém. Spoločnosť Kia nezodpovedá za kvalitu mapových údajov od dodávateľa, ktorým je spoločnosť Navteq.