KIA Sorento

Objavte skutočnú sebadôveru

Kia Sorento

Nová Kia Sorento tretej generácie

Nová Kia Sorento otvára novú, vzrušujúcu kapitolu v dejinách automobilov SUV. Či už vyberiete štýlovú 5 miestnu, alebo mimoriadne priestrannú 7 miestnu verziu, odmení vás v každom ohľade. Je našou odpoveďou všetkým, ktorí nehľadajú iba bežný štandard, ale vždy očakávajú niečo navyše.

Dokonalosť kvality v každom detaile
Dôkladne sa pozrite na novú Kia Sorento a objavíte, s akým dôrazom sú spracované jednotlivé detaily. Kia Sorento je skrátka dokonalým stelesnením atraktívneho dizajnu a pokrokových technológií značky Kia.

Luxusné materiály interiéru

Vyvážené línie exteriéru ide ruka v ruke s dokonale prepracovaným interiérom. Ergonómiu podčiarkujú kvalitné materiály s mäkčeným povrchom a výraznými doplnkami z matného chrómu. To všetko vytvára intenzívny pocit prémiovosti a luxusu.

Pohodlné sedadlá

Všetko začína ergonomický tvarovanými, pohodlnými a všestranne nastaviteľnými sedadlami v 8 smeroch. Pretože je každý z nás individualita, pripravili sme elektricky ovládané sedadlo vodiča s bedrovou opierkou nastaviteľnou v 4 smeroch.

Pôsobivý interiér
Široké horizontálne usporiadanie interiér upúta na prvý pohľad. V plynulých líniách, siahajúcich od prístrojového panelu k výduchom ventilácie a prepracovaným výplniam dverí , je každý prvok navrhnutý tak, aby sa vodič cítil ako v bavlnke.

Denné svietenie s LED technológiou
Čelnému pohľadu dominuje charakteristická Kia maska chladiča s novým trojrozmerným diamantovým vzorom, rámovaná členitými hlavnými svetlometmi, ktoré zdôrazňujú výrazné hmlové svetlá, pre lepšiu viditeľnosť na ceste počas jazdy. Zvyšujú vizuálnu príťažlivosť novej Kia Sorento.

Kia Sorento - panoráma

Panoramatické strešné okno
Rozmerná dvojdielna presklená strecha naplní interiér svetlom a priestor pre posádku dodá ešte viac vzdušnosti.

Technológia, ktorú si zamilujete

Sledovanie okolia
Užite si pocit mať oči všade – vďaka 360 stupňovej parkovacej kamere, ktorá umožňuje rozhľad vo všetkých smeroch, keď potrebujete manévrovať pri parkovaní.

Inteligentný parkovací asistent
Tento automatizovaný systém bude riadiť vašu Kia Sorento presne na určené miesto, či už pri pozdĺžnom alebo kolmom parkovaní. A dokonca vás aj bezpečne vyvedie z vášho parkovacieho miesta.

Adaptívny systém predných svetiel
Kvôli zlepšeniu viditeľnosti počas nočných jázd sa predné svetlomety natáčajú do zákrut. Sledujú uhol natočenia volantu a rýchlosť jazdy a podľa nich volia optimálny uhol natočenia tak, aby účinne osvietili celú zákrutu.

USB, IPOD a viac
Prehrávanie zvuku z iPodu, flash diskov a ďalších kompatibilných multimediálnych zariadení je jednoduché prostredníctvom ich spojenia s integrovanými 3,5 mm (analógovými) a USB konektormi.

Infinity sound systém
Vypočujte si kvalitu zvuku, ktorý do vášho interiéru prináša 10 reproduktorov napájaných pomocou externého zosilňovača. Intenzita zvuku môže byť regulovaná podľa rýchlosti vozidla.

Sledovanie rýchlostných obmedzení
Tento systém monitorovania dopravných značiek s rýchlostnými limitmi využíva kameru a navigačný systém. Aktuálne rýchlostné obmedzenie sa zobrazuje medzi prístrojmi vedľa tachometra a na displeji navigácie.

Užite si luxusné doplnky

Komfortné sedenie
Kia Sorento je vždy pripravená, aby previezla úplne všetko, čo potrebujete. Elegantne a jednoducho sa môže zmeniť zo 7-miestneho automobilu na priestrannú dodávku pre dobrodruhov a ich kompletnú výbavu.

Bezdotykové ovládanie 5-tych dverí
Zadné dvere batožinového priestoru sa automaticky otvoria, keď zaregistrujú váš inteligentný kľuč v tesnej blízkosti – takže môžete nakladať nákupy alebo ťažké predmety do kufra bez problémov.

Komfort za každého počasia
Vyhrievané sedadlá v 1. a 2. rade poskytujú tri úrovne vyhrievania v chladných dňoch. Naopak v lete, si môže vodič a spolujazdec vychutnať upokojujúce prúdenie vzduchu v sedadlách. To je celoročný komfort, bez ohľadu na vonkajšie podmienky.

Priestranný interiér so 7 sedadlami
Interiér je teraz priestrannejší, ako kedykoľvek predtým, s väčším priestorom pre nohy v druhom a treťom rade cestujúcich. Tretí rad sedadiel poskytuje až siedmim ľuďom pohodlné a komfortné cestovanie.

Jednoducho bezpečnejšie jazda

Euro NCAP 5 hviezdičkové hodnotenie
Kia Sorento získala maximum päť hviezdičiek v hodnotení bezpečnosti od poprednej európskej organizácie bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP. Vysoké skóre dosiahla najmä za ochranu dospelých cestujúcich, ochranu detských cestujúcich a bezpečnostnej techniky.

Varovanie pred opustením pruhu
Kamera v prednej časti auta sleduje pozdĺžne dopravné značenie na vozovke a pokiaľ vodič začne bez použitia smerových svetiel vybočovať z jazdnej dráhy, automobil ho na toto nebezpečenstvo upozorní.

6 Airbagov
Kia Sorento je vybavená čelnými a bočnými airbagmi pre vodiča a spolujazdca vpredu a dvojicou hlavových airbagov na ochranu všetkých cestujúcich.

Sledovanie slepého uhla
Keď Kia Sorento zaznamená prítomnosť automobilu v tzv. slepom uhle spätných zrkadiel, okamžite o tom vodiča informuje.

Adaptívny tempomat
Tempomat v novej Kia Sorento výrazne dospel. Využíva funkciu radaru v prednej časti auta, ktorý sleduje vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla. Pre udržanie bezpečného odstupu dokáže nielen pribrzdiť, ale tiež v nízkych rýchlostiach úplne zastaviť až do chvíle , kým sa vozidlo vpredu opäť nepohne.

Pokročila kontrola trakcie (ATCC)

Kia Sorento - trakcia

Nový systém Dynamax TM AWD riadi trakciu zadných kolies a zadných bŕzd. Neustále sleduje jazdné podmienky a upravuje pohon všetkých kolies tak, aby sa krútiaci moment dostal priamo ku kolesám s najväčšou trakciou. Systém súčasne zvyšuje stabilitu v zákrutách a pomáha eliminovať ž počiatočné náznaky nedotáčavosti a pretáčavosti tak, že aktívne mení rozloženie krútiaceho momentu medzi prednú a zadnú nápravu.

VOZIDLÁ V AKCII
VOZIDLÁ K ODBERU

Akciové vozidlá