Nová KIA Rio

Nová Kia Rio 2017

Auto s veľkým srdcom

Pripravte sa na malé veľké prekvapenie

Dvíhame oponu – prichádza úplne nová Kia Rio. Nebudete veriť, koľko vzrušenia a zábavy zažijete s autom tohto rozmeru. Počnúc fascinujúco odvážnym novým vzhľadom až po inovačné možnosti pripojenia a bezpečnostné funkcie je úplne nová Kia Rio dokonalým spoločníkom pre váš každodenný život v meste.

Nová Kia Rio 2017

Jazdná dynamika

Čo dávate, to sa vám vráti. Buďte preto ohľaduplní k matke prírode. My vám to maximálne uľahčíme: úplne novú Kia Rio sme totiž vybavili ekologicky šetrným 1,0-litrovým motorom T-GDI. Príroda vám poďakuje.

Dizajn exteriéru

Je správne súdiť knihu len podľa obalu? Hovoríme: áno! A v prípade úplnej novej Kia Rio to platí viac než kedykoľvek predtým. Vďaka jej odvážnemu novému vzhľadu sa za ňou každý otočí. Ste pripravení zmeniť cestu na prehliadkové mólo?

Nová Kia Rio 2017

Dizajn interiéru

To, čo je skryté vo vnútri sa počíta. Práve preto je úplne nová Kia Rio taká, aká je. Vo vnútri nájdete dostatok miesta pre seba aj svojich priateľov a rodinu. No ani zďaleka to nie je žiadne kombi. Hliníkové pedále a kožený volant pripomínajú, že hlavnou prioritou je stále jazda. Povrchnosť tu nie je potrebná.

Inovácie privedené k dokonalosti

Vyhrievané sedadlá a volant

Studené auto je dobrá vec, keď nemáte chladničku. V každom inom prípade je to jednoducho nepohodlné. Čo je však lepšie – úplne nová Kia Rio ponúka vyhrievané sedadlá a volant. A po nej si už môžete kúpiť aj chladničku.

Nová Kia Rio 2017 - bezkľúčový prístup
Inteligentný kľúč
Kabelky sú síce krásny doplnok, ale častokrát sú len preplnené. Čo znamená, že je problém v nich niečo nájsť. Obzvlášť kľúče od auta. A teraz si predstavte, že by ste na otvorenie novej Kia Rio žiadny kľúč nepotrebovali a naštartujete ju jednoduchým stlačením tlačidla. Potešenie je na našej strane!
Konektivita
Tri veci, ktoré vodiči nenávidia: pýtanie sa na cestu, zhluky káblov a displej, ktorý je taký malý, že naň potrebujete lupu. A preto sme tieto nepríjemnosti v novej Kia Rio odstránili. Pripojené služby Kia fungujúce na báze služieb TomTom Live Services(1) vám pomôžu dostať sa do cieľa bez obchádzok. Funkcie Android Auto™ a Apple CarPlay™ (2) zasa poskytujú bezdrôtové prepojenie mobilných zariadení s vašou Kia Rio. A na osempalcovom dotykovom displeji sa informácie zobrazujú maximálne prehľadne.
TECHNOLÓGIA KIA DRIVE WISE

Technológie Drive Wise

Objavte technológie Drive Wise(3) – budúcnosť jazdných a asistenčných technológií od spoločnosti Kia. Pomáhajú zvyšovať bezpečnosť na cestách a vodiči sa vďaka nim môžu viac sústrediť na potešenie z jazdy.

Zadný parkovací asistent so spätnou kamerou

Cúvanie bude odteraz rovnako zábavné ako jazda dopredu! Vďaka spätnej kamere, ktorú nová Kia Rio ponúka, vidíte všetko, čo sa deje za vozidlom. A, samozrejme, vám pomôže vkĺznuť na každé parkovacie miesto. Znie to ako kúzlo, ale takí sme my.

Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu

Nikto nie je dokonalý. A to je úplne v poriadku. Pretože systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu vás upozorní vždy, keď vychádzate so svojej dráhy. Je príjemné mať na palube takúto funkciu, však?

Systém autonómneho núdzového brzdenia

Aj pozorný vodič môže urobiť chybu – je to ľudské. S novou Kia Rio ste na chyby pripravení, keďže systém autonómneho núdzového brzdenia(4) dokáže zabrániť hroziacej zrážke s chodcami alebo iným vozidlami a pomôže vám zabrzdiť včas.

Naše najmenšie vozidlo splní vaše najväčšie očakávania

Jazda s novou Kia Rio je ešte príjemnejšia vďaka 7-ročnej záruke(5). S našou zárukou môžete hľadieť s istotou do budúcnosti. Zároveň je jasným dôkazom toho, ako veľmi veríme v kvalitu našich vozidiel. Ak by ste sa rozhodli svoju Kia Rio predať, záruka sa prenesie na nového majiteľa. A pretože chceme, aby ste mali tie najaktuálnejšie informácie počas siedmich rokov, palubný navigačný systém zahŕňa sedem rokov bezplatných aktualizácií máp(6).

VOZIDLÁ V AKCII
VOZDILÁ K ODBERU

Akciové vozidlá
Vozidlá KIA k odberu

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Pripojené služby Kia od spoločnosti TomTom 
Služby sú bezplatné počas 7 rokov po prvom pripojení navigácie do mobilnej siete. Na aktiváciu služieb sa vyžaduje smartfón s dátovým paušálom.
(2) Služba informovania o rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom
Väčšina vlád a miestnych orgánov sa zhodla na tom, že vďaka službe informovania o rýchlostných radaroch od spoločnosti TomTom sa jazdí bezpečnejšie. Spoločnosť TomTom dodržiava miestne predpisy a v prípade potreby prispôsobuje svoje postupy. Kliknite sem a prečítajte si všeobecné predpisy
(3) Technológie DRIVE WiSE 
Technológie DRIVE WISE sú asistenčné systémy a nezbavujú vodiča zodpovednosti za neustále bezpečné vedenie vozidla. Vodič musí prispôsobiť jazdu svojim vodičským schopnostiam, pričom musí dodržiavať predpisy a zohľadňovať celkovú dopravnú situáciu na ceste. Technológie DRIVE WISE nie sú určené na autonómne riadenie vozidla. Podrobnejšie informácie nájdete v príručke majiteľa.
(4) Systém autonómneho núdzového brzdenia
Systém autonómneho núdzového brzdenia (AEBS) je asistenčný systém a nezbavuje vodiča zodpovednosti za neustále bezpečné vedenie vozidla. Vodič musí prispôsobiť jazdu svojim vodičským schopnostiam, pričom musí dodržiavať predpisy a zohľadňovať celkovú dopravnú situáciu na ceste. Systém AEB nie je určený na autonómne riadenie vozidla. Podrobnejšie informácie nájdete v príručke majiteľa.
(5) 7-ročná záruka Kia na nové vozidlo (alebo 150 000 km)
Platná vo všetkých členských štátoch EÚ (vrátane Nórska, Švajčiarska, Islandu a Gibraltáru) podľa miestnych zákonov a podmienok.
(6) 7 rokov aktualizácií máp
V rámci nášho rozsiahleho prísľubu kvality má každé nové vozidlo Kia, ktoré je z výroby vybavené navigačným zariadením, nárok na šesť bezplatných ročných aktualizácií máp. Unikátna ponuka, vďaka ktorej budú údaje navigačného systému vždy aktuálne.
Tento program sa vzťahuje iba na nové vozidlá Kia zakúpené po 28. februári 2013 s navigačným zariadením namontovaným vo výrobe. Servis môže účtovať poplatky za čas vykonávania aktualizácie. Súčasťou programu 7-ročnej aktualizácie máp je šesť aktualizácií máp, pretože vozidlá Kia sa predávajú s najnovšími dostupnými mapami. Tento program neovplyvňuje záruku na navigačný systém. Spoločnosť Kia nie je zodpovedná za kvalitu mapových údajov od dodávateľa, ktorým je spoločnosť HERE.