KIA Optima Plug-In Hybrid

NÍZKA SPOTREBA A EMISIE – VYSOKÁ ELEGANCIA A KOMFORT

Nová Kia Optima sedan Plug-In Hybrid

Nezameniteľná zvonka, výnimočná vnútri

Nová Kia Optima sedan Plug-In Hybrid - DIZAJN

Úplne nová Kia Optima Plug – in Hybrid ponúka nielen pôžitok za volantom, ale aj potešenie pre oko – z každého uhla, zvnútra aj zvonka.

Zovňajšok

Jej zovňajšok, vďaka charizmatickým, svalnatým krivkám okamžite priraditeľný k modelovému radu Optima, absolvoval celý rad vizuálnych vylepšení, ktoré mu dodávajú jedinečnosť a zlepšujú aerodynamiku. Ide o predný a zadný nárazník s upraveným profilom kvôli lepšiemu obtekaniu vzduchu okolo karosérie, jedinečné „eko“ modré ozdobný prvky na špeciálnej maske chladiča a bočných prahoch, charakteristické, plne diódové LED svetlomety, a samozrejme, integrovaný dobíjací konektor.

Nová Kia Optima sedan Plug-In Hybrid - DIZAJN
Dizajn interiéru

Výnimočný dizajn zďaleka nie je len na povrchu. Preto nie je prekvapením, že interiér úplne novej Kia Optima Plug-in Hybrid je rovnako krásny ako jej zovňajšok. Moderný, priestranný, kvalitne vyrobený – to sú len niektoré z výrazov, ktoré sa vám budú preháňať hlavou počas hektického cestovania po meste.

O čom je technológia Plug – In Hybrid?

Úplne novú Kia Optima Plug-in Hybrid inteligentne poháňa kombinácia zážihového motora a elektromotora, pričom vozidlo je možné dobíjať z bežnej elektrickej zásuvky alebo na verejnej dobíjacej stanici. To je zárukou flexibility pri jazde bez kompromisov.

Nová Kia Optima sedan Plug-In Hybrid - dobíjanie

V čisto elektrickom režime dokáže úplne nová Optima Plug-in Hybrid prejsť až 54 km. A vďaka spaľovaciemu motoru môžete s týmto plug-in hybridom jazdiť ako s bežným automobilom, takže sa nikdy nemusíte obávať, či dôjdete do cieľa. Srdcom tejto inovatívnej pohonnej sústavy je hospodárny 2,0-litrový zážihový motor Kia GDI, schopný vyvinúť výkon 156 k. Spaľovací motor je spriahnutý s elektromotorom, čo umožňuje po vybití akumulátorovej batérie pracovať v režime udržiavania minimálneho stavu nabitia.

Technológia plug-in hybrid dosahuje vynikajúcu úroveň, aj pokiaľ ide o kultivovanosť prevádzky, pretože sa dokáže bez rušivých javov prepínať medzi čisto elektrickým (EV) a hybridným (HEV) jazdným režimom. Takéto vozidlo je výkonné, hospodárne, má nízke emisie – a jeho šoférovanie a údržba sú rovnako jednoduché ako v prípade bežného automobilu.

Nová Kia Optima sedan Plug-In Hybrid - dobíjanie

Vďaka vyspelým technológiám, pôsobivému výkonu – a veľkorysej 7-ročnej záruke na akumulátor a vozidlo – je Optima Plug-in Hybrid voľbou číslo jeden.

Výnimočná vnútri

Nová Kia Optima sedan Plug-In Hybrid - interiér
Navigácia s 8-palcovým displejom, balíkom služieb Kia Connected Services, a funkciami Android Auto™ a Apple CarPlay™

Užívajte si všetky výhody najnovšieho systému infozábavy Kia so špičkovým navigačným systémom a balíkom Kia Connected Services s technológiou TomTom Live Services(1) – s aktuálnymi informáciami o dopravnej situácii a kamerových radaroch(2), miestnym vyhľadávaním a predpoveďou počasia. Navyše môžete byť stále plne informovaní bez stlačenia jediného tlačidla: vďaka hlasovému ovládaniu prostredníctvom rozhraní Android Auto™ a Apple CarPlay™(3) môžete mať ruky stále na volante a oči na ceste.

Audiosystém Premium Sound

Štandardnou súčasťou informačno-zábavného systému s dotykovou obrazovkou je výkonný, 590-wattový audiosystém Harman/Kardon QuantumLogic™ Premium Sound, vybavený 10 reproduktormi a celým arzenálom špičkových zvukových technológií. Výsledkom je nevšedný zvukový zážitok, dostupný každý deň.

Bezdrôtová nabíjačka telefónov
Vybíja sa vám batéria? Nemáte nabíjací kábel?
Ak máte kompatibilný mobilný telefón, stačí ho umiestniť na podložku v stredovej konzole a nechať ho bezdrôtovo dobíjať počas jazdy. Ak pri vystupovaní z vozidla necháte mobilné zariadenie na nabíjačke, systém „detekcie cudzieho predmetu“ vás na to upozorní(4).
TECHNOLÓGIA KIA DRIVE WISE

S technológiami Kia Drive Wise(5) bezpečnejšie. Zábavnejšie.

Systém detekcie objektov v mŕtvom uhle a funkcia upozorňovania na križujúce vozidlá vzadu

Upozornenia prichádzajúce presne vtedy, keď ich na ceste potrebujete, – aby bola jazda bezpečnejšia a menej stresujúca. Systém detekcie objektov v mŕtvom uhle upozorňuje vodiča na vozidlá vchádzajúce do priestoru mŕtveho uhla spätných zrkadiel a funkcia detekcie križujúcich vozidiel upozorňuje na okoloidúce vozidlá pri cúvaní z parkovacieho miesta.

Inteligentný
parkovací asistent

Bez použitia volantu, bez problémov: inteligentný parkovací asistent vám nielenže pomôže nájsť vhodne veľké parkovacie miesto, ale dokáže za vás aj bez problémov zacúvať na pozdĺžne alebo kolmé parkovacie miesto. Vy musíte len ovládať plynový a brzdový pedál.

Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu

Vždy v správnej stope a vhodnej rýchlosti – v záujme vyššej bezpečnosti. Asistent na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu automaticky koriguje smer jazdy, ak vozidlo začne bez zapnutia príslušných smerových svetiel vybočovať z jazdného pruhu, a systém upozorňovania na rýchlostné obmedzenia za vás sleduje značky stanovujúce dovolenú rýchlosť jazdy a zobrazuje ich na združenom prístroji pred vodičom.

Pokročilý inteligentný
tempomat

Keď zapnete pokročilý inteligentný tempomat, môžete zložiť nohu z plynového pedála. Tento systém môžete naprogramovať tak, aby udržiaval požadovanú rýchlosť a vzdialenosť od vozidla idúceho pred vami. Pomocou radarového snímača na prednej časti vozidla systém udržiava vzdialenosť automatickou reguláciou rýchlosti, teda spomaľovaním alebo zrýchľovaním, avšak bez prekročenia nastavenej rýchlosti.

Systém autonómneho
núdzového brzdenia

V súlade s ideou technológií aktívnej bezpečnosti Kia DRIVE WISE dokáže systém autonómneho núdzového brzdenia zareagovať v prípade hroziacej kolízie s iným vozidlom alebo chodcom rýchlejšie než samotný vodič(6).

VOZIDLÁ V AKCII
VOZIDLÁ K ODBERU

Akciové vozidlá

UŠETRITE SVOJE
PENIAZE I ČAS

Vozidlá KIA k odberu

PRÁVNE OZNÁMENIE

(1) TomTom Live Services
Služby sú k dispozícii bezplatne počas 7 rokov od prvého pripojenia navigačného systému k mobilnej sieti.

(2) Služba TomTom Speed Camera
Vo väčšine krajín zákonodarcovia a príslušné orgány súhlasia, že služba TomTom Speed Camera zvyšuje bezpečnosť cestnej premávky. Spoločnosť Kia však rešpektuje platnú legislatívu a v prípade potreby sa jej prispôsobuje. Po kliknutí sem prejdete na stránku so všeobecnými predpismi.

(3) Android Auto™ a Apple CarPlay™
Kia Optima Plug-In Hybrid bude jedným z prvých modelov Kia vybavených rozhraním Android Auto™, umožňujúcim spoluprácu s telefónmi s operačným systémom Android 5.0 (Lollipop) alebo novším. Rozhranie Apple CarPlay™ bude vo vozidlách verzie Sportswagon k dispozícii do konca roku 2016 pre telefóny iPhone 5 alebo novšie modely. Oba systémy možno ovládať hlasom, aby mohol vodič mať ruky stále na volante a sledovať cestu pred sebou.

(4) Bezdrôtový systém na dobíjanie smartfónov
Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s telefónmi s technológiou Qi alebo s príslušným adaptérom.

(5) Technológie Drive Wise
Technológie Drive Wise zahŕňajú asistenčné systémy, ktoré vodiča nezbavujú povinnosti neustále sa venovať bezpečnému vedeniu vozidla. Vodič musí stále prispôsobovať vedenie vozidla svojim vodičským schopnostiam, stavu cesty a dopravnej situácii a musí stále dodržiavať platné dopravné predpisy. Technológie Drive Wise nedokážu samostatne viesť vozidlo. Bližšie informácie si prečítajte v príručke majiteľa vozidla.

(6) Systém autonómneho núdzového brzdenia
Systém autonómneho núdzového brzdenia (AEB) slúži len ako pomôcka, ktorá vodiča nezbavuje povinnosti neustále sa venovať bezpečnému vedeniu vozidla. Vodič musí stále prispôsobovať vedenie vozidla svojim vodičským schopnostiam, stavu cesty a dopravnej situácii a musí stále dodržiavať platné dopravné predpisy. Systém AEB nedokáže samostatne viesť vozidlo. Bližšie informácie si prečítajte v príručke majiteľa vozidla.