KIA Sportage

Kia Sportage

Oveľa viac než očakávate

Kultivovanosť nanovo

Nová Kia Sportage

Výrazný štýl SUV

Od kapoty až po batožinový priestor vyžarujú z úplne nového modelu Kia Sportage rysy typické pre SUV. Rovnako ako vysoko umiestnené svetlomety a nízka, široká mriežka chladiča, vďaka ktorým vyžaruje z prednej časti improvizovaný dojem a stabilita. Výrazné línie a ostré rysy vytvárajú dynamický profil. V zadnej časti sa nachádzajú jasne definované línie a hladká karoséria, ktoré dopĺňajú neobyčajné svetlá – na tento pohľad nezabudnete.

Prepracovaný interiér

V interiéri nového modelu Kia Sportage sa skrýva plno prekvapení. Rozdiel spoznáte vďaka mäkkým materiálom, dokonalým povrchom a pozornosti k detailom. Dokonca nový ergonomická kokpit sa úplne zameriava na vodiča – všetko je na správnom mieste, pripravené na použitie, alebo zobrazenie. Takže sa môžete plne venovať riadeniu.

Dynamický dizajn

Vždy, keď usadnete za volant úplne nového modelu Kia Sportage, urobíte dojem. Dizajn aj výroba prebieha v Európe. Vozidlo sa vyznačuje pútavým dominantným bočným profilom, tvarovanou športovou prednou časťou s charakteristickou mriežkou chladiča Kia a čistým chromovaným lemovaním okien. Odvážny dizajn zadnej časti a splývajúce zadné svetlá dopĺňajú uhladenosť a štýl.

Dodatočná inteligencia

Prístrojová doska SUPERIVISION

Všetky kľúčové informácie na jednom mieste – to je mantra nového modelu Kia Sportage. Na stredovom 4,2-palcovom TFT LCD displeji na prístrojovej doske Supervision nájdete všetko od navigácie až po užitočné údaje o jazde. Stačí jeden krátky pohľad na systém monitorovania tlaku v pneumatikách a budete okamžite vidieť, či je tlak v pneumatikách v poriadku.

Pokročilý systém osvetlenia

 Najmodernejšie technológie osvetlenia dostupné pre úplne nový model Kia Sportage zaistia, že jazda bude bezproblémová a komfortná. Bi-xenónové svetlomety s dynamickými odbočovacími svetlami aktívne osvetľujú zákruty a zlepšujú nočné videnie. Asistent diaľkových svetiel automaticky zaznamenáva svetlomety, alebo koncové svetlá vozidiel vpredu a podľa situácie prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami.

Aktívna bezpečnosť

Nová Kia Sportage disponuje informačným systémom rýchlostného obmedzenie, ktorý pomocou kamery sleduje dopravné značky a na displeji zobrazuje maximálni povolenú rýchlosť. Kameru využíva aj asistent udržania v jazdnom pruhu, ktorý vás upozorní a aktívne zareaguje, ak začnete s vozidlom vychádzať z jazdného pruhu bez použitia smerových svetiel.

Spätná kamera

Oči aj vzadu ? Presne to vystihuje cúvanie v úplne novom modeli Kia Sportage. Vďaka spätnej kamere si urobíte úplný obraz. Na displeji navigačného systému sa zobrazujú dynamické navádzacie čiary a pomôžu vám zacúvať tam, kam potrebujete.

Inteligentný parkovací asistent

Zažite bezproblémové parkovanie: Systém inteligentného parkovacieho asistenta vám pomôže pri parkovaní na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesta. A čo viac, praktická funkcia manévrovania vám pomôže aj pri vychádzaní z pozdĺžnych parkovacích miest. Stačí, aby ste ovládali rýchlosť vozidla a radili prevodové stupne.

Inteligentné pripojenie

Pripojené služby KIA
Online služby Kia dodávané spoločnosťou TomTom vám dodajú rozhľad na cestách. Ponúknu informácie o dopravnej situácii, obmedzeniach(1), počasí a mnoho ďalších. Systém využíva pripojenie cez Wi-Fi, ktoré prostredníctvom smartfónu umožňuje pripojenie na internet. Navigačný systém obsahuje 7 rokov aktualizácií máp a online služieb zadarmo**.

Inovatívna bezdrôtová nabíjačka
Máte takmer vybitú batériu? Žiadny problém! Kompatibilný mobilný telefón jednoducho vložte do priehradky v konzole v novom modeli Kia Sportage a nechajte ho bezdrôtovo nabíjať. Ak do priehradky vložíte iné predmety, systém detekcie cudzích predmetov ich zaznamená a kvôli väčšej bezpečnosti zablokuje funkciu nabíjania. A to je len jedna z mnohých praktických funkcií v novom modeli Kia Sportage.

Zvukový systém JBL
Útek do iného rytmu: V úplne novom modeli Kia Sportage môžete počúvať svoje obľúbene skladby v špičkovej kvalite zvuku. Technológia na obnovenie kvality zvuku MP3 súborov Clari-fi TM a 8 reproduktorov zvukového systému JBL sa postarajú o dokonalú kvalitu prehrávania MP3 súborov a o čistý jasný zvuk. Zostáva len jediná nezodpovedaná otázka: Ktorú skladbu si zaspievate ako prvú?

Pripojte sa, kliknite a užívajte si
Kdekoľvek sedíte, zostaňte pripojení. Na prednej konzole úplne nového modelu Kia Sportage sa nachádzajú USB konektory a pomocné porty, ktoré môžete flexibilne využívať a nabíjať všetky zariadenia. Priatelia a rodina si obľúbila USB konektory pri zadných sedadlách a možnosť rýchleho nabíjania. Vďaka rozhraniu Bluetooth nikdy nezmeškáte hovor – ani svoje obľúbené skladby.

Viac než očakávate

Fantastický interiér
Vo vnútri nového modelu Kia Sportage sa budete cítiť ako doma, môžete si užívať maximálny komfort, dokonalú použiteľnosť a prémiové materiály. Kvalitu budete vidieť aj cítiť. Elegantné chrómové detaily a mimoriadne lesklé prvky na tých správnych miestach zanechajú nezabudnuteľný dojem. Prečo nezanechať dojem voľbou svojich obľúbených odtieňov a materiálov?
 
Priestor na užívanie
Nová Kia Sportage vám a všetkým cestujúcim ponúka mimoriadne komfortnú jazdu - predstavte si čokoľvek, len nie stiesnený interiér. Vďaka jedinečnej konfigurácii kabíny, veľkorysým rozmerom, sklápateľným zadným sedadlám a ďalším prvkom bude interiér pôsobiť skutočne priestranne a flexibilne. Pre príjemnú cestu – aj keď veziete partiu.
Perfektné sedadlá
Posaďte sa užívajte si sedadlá. V zime oceníte vyhrievané predné aj zadné sedadlá, v lete zase komfort odvetrávaných predných sedadiel. Bedrová opierka na sedadle vodiča zabezpečí väčšie pohodlie. Vďaka elektrickému ovládaniu predných sedadiel je ich nastavenie do ideálnej polohy hračkou. A viete, že zadné sedadlá možno sklopiť a môžete si vybrať z deviatich typov čalúnenia?
 

Veľkorysý batožinový priestor
Bez ohľadu na vybavenie, ktoré potrebujete na výlet, v novom modeli Kia Sportage nájdete dostatok priestoru. V štandardnej polohe sa do veľkorysého batožinového priestoru zmestí náklad s objemom 491 litrov – po sklopení zadných sedadiel však až 1 480 litrov. Po znížení podlahy batožinového priestoru získate dodatočných 12 litrov úložného priestoru na vaše nákupy, športové vybavenie, alebo čokoľvek, čo budete potrebovať.

Elektrické otváranie kufra
Otváranie dverí batožinového priestoru bez použitia rúk? Porozprávajme sa o tom, čo je šikovné. Keď máte plné ruky vybavenia, alebo nákupu, jednoducho sa priblížite k novej Kia Sportage s inteligentným kľúčom vo vrecku, počkajte tri sekundy a batožinový priestor sa automaticky otvorí. Inteligentný kľúč slúži aj na jednoduchý bez kľúčový prístup do vozidla a umožňuje naštartovať motor stlačením tlačidla.
 
Panoramatická strecha
Úplne nový model Kia Sportage môže byť vybavený voliteľným panoramatickým strešným oknom, ktoré každému dobrodružstvu dodá novú a vzrušujúcu perspektívu. Keď ste si už užili slnka, jednoduchým stlačením tlačidla zatvorte roletku.

Vychutnajte si vzrušenie

V teréne a mimo medzí – užívajte si slobodu a kontrolu bez ohľadu na to, kam sa s novým modelom Kia Sportage dostanete. Pokročilé SUV s pohonom všetkých štyroch kolies nepretržite sleduje jazdné podmienky a udržiava priľnavosť na nerovnom, nespevnenom alebo klzkom povrchu. A pomáha zlepšiť bočnú stabilitu v zákrutách.

Optimalizované motory
Úplne nový model Kia Sportage je skonštruovaný tak, aby bol výkonný a praktický – je vybavený modernými motormi, ktoré nemožno označiť inak než pôsobivé. Vyberte si zo širokej škály výkonných zážihových a vznetových motorov – vrátane nového zážihového motora 1.6 Turbo GDI pre verziu GT Line. Bez ohľadu na výber bude jazda agilná, bezproblémová a úsporná.

Dvojspojková prevodovka
Dvojspojková prevodovka 7-DCT prináša to najlepšie z oboch svetov – manuálnej aj automatickej prevodovky. Teraz si môžete užívať rýchlejšiu a plynulejšiu akceleráciu, lepšiu obratnosť a nižšiu spotrebu paliva. Páčky na radenie pod volantom vám umožnia vychutnať si atmosféru pretekárskych vozidiel.

IDLE STOP-GO
Technológia na úsporu paliva Idle Stop-Go je šetrnejšia k planéte a vašej peňaženke. Systém po zastavení vypne motor a po stlačení plynového pedála ho znova spustí. Súčasťou technológie je systém rekuperácie energie. Ak zložíte nohu z plynového pedála, systém automaticky využije kinetickú energiu na dobíjanie akumulátora.

Nezameniteľný športový

Stretnite svoje druhé ja
Hľadáte maximálny športový charakter a štýl? Nehľadajte nič iné ako úplne nový model Kia Sportage GT line. Vďaka svojmu výraznému dizajnu a atraktívnym funkciám tento atletický stroj skutočne vynikne v dave. Výkonné a výrazné vozidlo je pripravené na rýchlu jazdu a eskapády, o ktorých ste vždy snívali.

Pôsobivý exteriér
Buďte silní, buďte výkonní. Úplne nový model Kia Sportage GT line jasne deklaruje, kto je tu doma – so svojím príťažlivým dizajnom, LED svetlami do hmly v tvare kociek ľadu a nechránenými dvojitými koncovkami výfuku. V celej kabíne má charakteristické športové chrómové prvky a výrazné 19 – palcové disky z ľahkých zliatin. Trochu nabrúsený a absolútne športový – presne taký hľadáte.

Športový, zvnútra von
Aby ste uverili, úplne nový model Kia Sportage GT line musíte zažiť. Predstavte si, že sedíte v pružných sedadlách z pravej kože v športovom interiéri v kabíne s výraznou čiernou strechou. Predstavte si, že rukami držíte volant v tvare D s tromi lúčmi čalúnený perforovanou kožou. Cítite sa pohodlne ? A teraz stlačte hliníkové pedále – a môžete vyraziť!

Partner, na ktorého sa môžete spoľahnúť

7 ročná záruka

7-ročná záruka Kia

Každý majiteľ modelu Kia Sportage môže využívať výhody našej jedinečnej 7-ročnej záruky na nové vozidlo.(*) Takto veľmi veríme v naše vozidlá! V prípade predaja môžete záruku preniesť na nového majiteľa.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akciová ponuka vozidiel KIA
Vozidlá skladom k odberu

PRÁVNE INFORMÁCIE

(1) Kia doplnkové služby
Služby sú zadarmo po dobu 7 rokov od prvého pripojenia navigácie k mobilnej sieti.

(2) Smartphone s dátovým plánom potrebným na aktiváciu služieb.

(3) Systém TomTom
Väčšina miestnych orgánov súhlasí s tým, že služba TomTom Speed Camera Service zvyšuje bezpečnosť jazdy. TomTom je v súlade s miestnou legislatívou.

(4) 7-ročná aktualizácia máp
Každé nové vozidlo Kia, ktoré je vybavené navigačným systémom, má nárok na šesť bezplatných ročných aktualizácií máp. Jedinečná to ponuka, ktorá zabezpečuje, že váš navigačný systém je vždy aktuálny.

(5) Android Auto™ and Apple CarPlay™
Kia Sorento patrí medzi prvé modely modelov Kia s funkciou Android Auto ™, ktorá je navrhnutá tak, aby spolupracovala s telefónami Android s operačným systémom 5.0 (Lollipop) alebo vyšším a Apple CarPlay ™ pre modely iPhone 5 alebo novšie. Umožňujú vodičovi vždy udržať si ruky na volante a oči na ceste.

(6) Systém autonómneho núdzového brzdenia
Autonómne núdzové brzdenie (AEB) je asistenčný systém, ktorý nezbavuje vodiča jeho zodpovednosť za bezpečné ovládanie vozidla. Vodič musí prispôsobiť svoje správanie pri jazde osobným jazdným schopnostiam, právnym požiadavkám a celkovým podmienkam cestnej premávky. Systém AEB nie je určený na samostatné riadenie vozidla. Ďalšie informácie nájdete v príručke používateľa.