KIA cee´d

Model Kia cee´d

Kvalita pre všetky zmysly

Dokonalosť v každom detaile

Čo vznikne, keď úspešný európsky dizajnérsky tím skombinuje siluetu športového kupé s praktickosťou 5-dverovej karosérie? Nový model Kia cee´d. Navrhnutý zvnútra aj zvonka s využitím množstva atraktívnych nových prvkov s cieľom vzbudiť jedinú túžbu: nastúpiť a jazdiť.

Dizajn, ktorý oslní
Vďaka luxusným xenónovým svetlometom s LED svetlami na denné svietenie a zadným LED svetlám vynikne Kia cee´d z každého uhla. Pridajte k tomu panoramatické strešné okno a môžete si užívať svetlo vo dne v noci.
Kia cee´d - dizajn
 
Krásny interiér
Interiér nového modelu Kia cee´d je navrhnutý tak, aby očaril. Pôsobivý združený prístroj je podriadený potrebám vodiča, takže ovládanie všetkých systémov je hračkou. Príjemný svit náladového osvetlenia spolu s možnosťou dômyselných detailov vytvárajú luxusnú atmosféru, ktorú si zamilujete.
 
Interiér je plný vysokokvalitných materiálov a prvkov prispievajúcich k pocitu luxusu, ako napríklad mäkký povrch palubnej dosky, skvelo čitateľná TFT LCD obrazovka, nastaviteľná stredová lakťová opierka či asymetrická stredová konzola natočená k vodičovi. Urobili sme maximum pre to, aby ste si za volantom mohli vychutnať komfort ako nikdy predtým.
 

Komfort v každej zákrute
V novom modeli Kia cee´d sa budete cítiť vždy ako doma. Elektricky polohovateľné sedadlo vodiča si pamätá dve rôzne nastavenia a polohu volantu môžete nastaviť vo zvislom aj pozdĺžnom smere. Volant aj predné sedadlá môžu byť vyhrievané a v lete určite oceníte modernú dvojzónovú klimatizáciu s komfortnou obsluhou.

Dynamicky zvonka, priestranný vnútri – nový model Kia cee´d ponúka oboje. Vďaka dômyselnému využitiu priestoru majú cestujúci v interiéri dostatok miesta na cestovanie v komforte ako nikdy predtým. Dokonca batožinový priestor patrí medzi najpriestrannejšie v danej triede.

Moderné technológie pre pohodlný život

Online služby
Všetky nové modely Kia cee´d vybavené navigáciou majú Online služby, vďaka čomu pozdvihujú spoľahlivé navádzanie na trase na novú úroveň presnosti a dokonalosti. Pomocou integrovaného Wi-Fi rozhrania možno navigačný systém v modeli cee´d pripojiť k smartfónu a prijímať dopravné aktualizácie v reálnom čase, získavať informácie o miestach s meraním rýchlosti, vykonávať miestne vyhľadávanie a načítavať predpovede počasia. 

Satelitná navigácia
Nový satelitný navigačný systém s kompletnými mapami je vybavený funkciou prevádzania textu na reč, ktorá počas jazdy oznamuje názvy ulíc. Sedempalcový farebná dotyková displej ponúka množstvo užitočných funkcií, od zobrazenia údajov palubného počítača až po detailné pokyny navigačného systému, a taktiež sa na ňom zobrazuje obraz spätnej kamery pri manuálnom parkovaní.

Výstraha pri zmene jazdného pruhu
Kia cee´d obsahuje funkciu ktorá vám pomôže v momente, keď dokonca ani nemusíte vedieť, že potrebujete pomoc. Každý sa môže unaviť alebo byť rozptýlený. Preto sme do výbavy vozidla pridali systém výstrahy pri zmene jazdného pruh, ktorý vás upozorní v momente, keď neúmyselne prechádzate do iného pruhu.

Inteligentný parkovací asistent
Život za volantom vám mimoriadne uľahčí náš integrovaný inteligentný parkovací asistent. Dokáže nielen nájsť parkovacie miesto vhodnej veľkosti, ale môžete mu pokojne prenechať riadenie, aby za vás zaparkoval na zvolené miesto. Takto sa parkuje Kia cee´d.

Kia cee´d navigácia
Kia cee´d - parkovanie
 Satelitná navigácia
Nový satelitný navigačný systém s kompletnými mapami je vybavený funkciou prevádzania textu na reč, ktorá počas jazdy oznamuje názvy ulíc. Sedempalcový farebná dotyková displej ponúka množstvo užitočných funkcií, od zobrazenia údajov palubného počítača až po detailné pokyny navigačného systému, a taktiež sa na ňom zobrazuje obraz spätnej kamery pri manuálnom parkovaní.

Asistenčný systém pre vodiča
Nemôžete mať spoľahlivejšieho spolujazdca než je Kia cee´d. Vďaka systému monitorovania mŕtveho uhla, systému upozornenia na križujúce vozidlá a informáciám o obmedzení rýchlosti budete neustále vedieť, čo sa deje v okolí vozidla bez toho, aby ste musel obmedziť pozornosť na dianie pred vozidlom.

Inteligentný kľúč
Vďaka inteligentnému štartovaciemu tlačidlu môžu vaše kľúče zostať bezpečne vo vrecku. Kia cee´d spozná, kedy sa inteligentný kľúč nachádza v blízkosti, takže stačí stlačiť na dverách a odomknúť vozidlo a potom jednoducho stlačiť štartovacie tlačidlo a spustiť motor.

Uvoľnený, no stále pod kontrolou

Všetko pre kultivovanosť a výkon
Na výber sú štyri moderné motory: dva najmodernejšie vznetové motory a naše najnovšie zážihové motory s výkonom od 90 do 135 koní. Vďaka inovatívnym opatreniam na zníženie hmotnosti sa znížila spotreba paliva. Všetky modely môžu byť vybavené technológiou Štart/Stop (ISG).

Úplne nový motor turbo GDI
Novinkou medzi našimi špičkovými motormi je úplne nový trojvalcový, turbodúchadlom prepĺňaný zážihový motor s priamym vstrekovaním paliva (100/120 k). Aj napriek hospodárnosti a nízkej úrovni emisií CO2 dosahuje pôsobivú dynamiku, o čom svedčí maximálny krútiaci moment 172 Nm. To dokáže len motor s turbodúchadlom.

Dvojspojková prevodovka
7-stupňová dvojspojková prevodovka ponúka spojenie výhod manuálnej a automatickej prevodovky: väčšiu agilnosť, väčší jazdný komfort a nižšiu spotrebu paliva. Radenie prevodových stupňov prebieha rýchlo a hladko, bez straty účinnosti. Vďaka šikovným páčkam sekvenčného radenia pod volantom si môžete vychutnať pocity pretekára.
Kia ceed - automatická prevodovka
Systém IDLE STOP & GO
Nový model Kia cee´d, tradične plný dômyselných riešení, automaticky vypína motor , keď po zastavení na svetelnej križovatke zložíte nohu zo spojky. Keď sa budete chcieť pohnúť, opätovne stlačíte spojku a motor sa znova naštartuje. To je najúčinnejší spôsob, ako možno v meste šetriť palivom.

Pokročilé myslenie pre vyššie bezpečie

Aktívna bezpečnosť
Pri bezpečnostnej výbave modelu Kia cee´d sme nerobili žiadne kompromisy. Systém riadenia stability vozidla vám pomôže pri brzdení v ostrých zákrutách alebo na mokrej vozovke. Systém elektronickej distribúcie brzdnej sily zabraňuje šmyku. Brzdový asistent rozpozná núdzové brzdenie a pomôže vám. Systém elektronickej regulácie stability bude pribrzďovať každé koleso správnou silou.
Kia cee´d - bezpecnost
Asistent rozjazdu do kopca
Dni, kedy vozidlo pri rozbiehaní do kopca cúvlo dozadu, sú už minulosťou vďaka asistentovi rozjazdu do kopca. Pri rozbiehaní do kopca zostanú brzdy ešte dve sekundy aktivované, aby ste mali čas rozbehnúť sa a zostali pri tom na mieste bez cúvnutia dozadu.

VOZIDLÁ V AKCII
VOZIDLÁ K ODBERU

Akciové vozidlá